Wyróżnienie dla AGROBUD

Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. we współpracy ze Związkiem Pracodawców Pracodawcy Ziemi Lubelskiej, Lokalną Grupą Działania „Ziemia Biłgorajska” oraz w partnerstwie z Samorządem Województwa Lubelskiego ogłosiła pierwszą edycję konkursu „Biłgorajskie Sita Przedsiębiorczości”. Konkurs skierowany był do przedsiębiorstw oraz rolników prowadzących działalność na terenie powiatu biłgorajskiego.

Konkurs miał na celu szeroko rozumianą promocję gospodarczą firm, przedsiębiorstw oraz rolników działających na terenie powiatu biłgorajskiego, a poprzez to również kształtowanie pozytywnego wizerunku województwa lubelskiego i regionu biłgorajskiego jako dogodnego obszaru do prowadzenia i rozwijania działalności gospodarczej. Ponadto miał na celu również docenienie i uhonorowanie przedsiębiorców za ich wkład w rozwój regionu. Konkurs uwieńczony został uroczystą galą finałową, która odbyła się 5 października 2018 roku w Hotelu DoDo w Biłgoraju.

Firma AGROBUD została założona w 1990 roku przez Józefa Grzyba. Pierwszą działalnością firmy AGROBUD był handel materiałami budowlanymi i nawozami mineralnymi. W kolejnych latach firma rozpoczęła skup tytoniu i sprzedaż do światowych koncernów tytoniowych. Obecnie firma AGROBUD posiada również własny tabor i prowadzi transport międzynarodowy oraz posiada sieć sklepów spożywczych Delikatesy Centrum na terenie gminy Łukowa. Pan Józef Grzyb jest także prezesem Łukowskiego Zrzeszenia Plantatorów Tytoniu. Kierowana przez niego firma AGROBUD uczestniczy w targach maszynowych i tytoniowych m.in. w  Krakowie, Kielcach, Frankfurcie, Sofii, Cantonie w Chinach i Dubaju. Zajmuje drugie miejsce w Polsce pod względem sprzedaży polskiego tytoniu a współpracuje z krajami Unii Europejskiej, Azji czy Afryki Południowej.