O NAS

Firma Agrobud powstała w 1990 roku. Siedziba firmy znajduje się w Łukowej w województwie lubelskim w powiecie biłgorajskim. Jest to firma rodzinna posiadająca status osoby fizycznej. Właściciel firmy zaczął sprzedawać tytoń kupując w nim surowiec od rolników. Spełnił wszystkie wymagania potrzebne do prowadzenia takiej firmy. Agrobud wyposażony jest w odpowiedni park maszynowy, przestrzeń startową oraz szereg pracowników.
Firma rozwija się dynamicznie od początku swojego istnienia w 1990 roku. Jej rozwój jest ukierunkowany na wszystkie obszary działalności firmy. Stale doskonalimy i zapewniamy szeroki wachlarz usług dostosowanych do potrzeb naszych klientów.

Nasze usługi obejmują:

 • wzajemne kontrakty tytoniowe
 • skup i handel tytoniem
 • przetwórstwo tytoniu
 • chemikalia do uprawy tytoniu
 • nasiona tytoniu

Duży wpływ na rozwój Agrobudu ma udział w międzynarodowych targach tytoniowych. Fakt ten wiąże się z pozyskiwaniem nowych kontaktów, dokonywaniem rozsądnych transakcji z partnerami handlowymi, inwestowaniem w sprzęt do przetwórstwa tytoniu, tworzeniem nowej powierzchni magazynowej. Ponadto samochody firmowe oraz ciężko załadowany tabor samochodowy umożliwiają nam prowadzenie handlu spedycyjnego. Dzięki tym wysiłkom Agrobud umacnia swoją pozycję konkurencyjną na rynku międzynarodowym.

Naszą specjalnością jest produkcja tytoniu Virginia, który charakteryzuje się najwyższymi światowymi standardami. Wprowadzamy innowacje i nowe rozwiązania technologiczne. Współpracujemy z dostawcami, czyli grupami produkcyjnymi, w których największy udział ma Łukowskie Zrzeszenie Plantatorów Tytoniu.
Tytoń jest dostarczany głównie do sziszy. Ponadto oferujemy produkty: listki, listki, liście luźne oraz liście w całości. Produkty pakowane są w pudełka C-49. 100% naszej produkcji jest eksportowane. Dysponujemy flotą 15 samochodów ciężarowych o dużej ładowności, których używamy do świadczenia usług transportowych na całym świecie.


Zachęcamy do współpracy inne firmy.


Archiwum wpisów

 • Uroczystość 30-lecia
  Agrobud, rodzinna firma Józefa Grzyba z Łukowej, która działa od 1990 roku, w minioną sobotę obchodziła swój jubileusz. Uroczystość 30-lecia jej działalności w Kryształowej Sali w Józefowie świętowało około 200 osób. Na uroczystość przybyli przedstawiciele współpracujących firm oraz banków finansujących przedsiębiorstwo, obecny był także wójt Gminy Łukowa Stanisław Kozyra. Na początku uroczystości właściciel firmy Józef …
 • Nowy samochód
  Powiekszylismy nasza flotę o kolejny skład . W tym momencie dysponujemy 12 samochodami ciężarowymi o dużej ładowności, których używamy do świadczenia usług transportowych na całym świecie.Zachęcamy do współpracy. A tak wygłąda nasza flota obecnie.
 • Wyróżnienie dla AGROBUD
  Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. we współpracy ze Związkiem Pracodawców Pracodawcy Ziemi Lubelskiej, Lokalną Grupą Działania „Ziemia Biłgorajska” oraz w partnerstwie z Samorządem Województwa Lubelskiego ogłosiła pierwszą edycję konkursu „Biłgorajskie Sita Przedsiębiorczości”. Konkurs skierowany był do przedsiębiorstw oraz rolników prowadzących działalność na terenie powiatu biłgorajskiego. Konkurs miał na celu szeroko rozumianą promocję gospodarczą firm, przedsiębiorstw …